a back


Wejherowo

Rowerzyści spotkają się o godzinie 9:30 na wejherowskim rynku czyli Placu Jakuba Wejhera. Na miejsce zbiórki zapraszamy mieszkańców Wejherowa i okolic ale także wszystkich tych, którzy zamierzają nam towarzyszyć na najdłuższym odcinku Wielkiego Przejazdu Rowerowego. Niestety, po raz kolejny z powodu odpustu na Kalwarii Wejherowskiej, w spotkaniu nie wezmą udziału przedstawiciele władz miasta. Liczymy jednak na żywy udział uczestników w dyskusji na temat lokalnych problemów dotyczących ruchu rowerowego. Zbierzemy także podpisy pod petycją w tej sprawie, która zostanie przekazana do Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Przedstawimy także znane nam perspektywy rozwoju infrastruktury rowerowej i działań zmierzających do popularyzacji ruchu rowerowego. Następnie około godziny 10:00 północna część Wielkiego Przejazdu Rowerowego wyruszy w kierunku Sopotu, zatrzymując się po drodze na krótkie odpoczynki w Redzie, Rumi i Gdyni.

Uwaga!

Trasa do Sopotu liczy około 37 kilometrów, ale nie obawiaj się - dasz radę! Będziemy jechać spokojnym, miarowym tempem, a po drodze, w miejscach postoju, będzie można się napić i odpocząć. Jeśli mimo tego sądzisz, że może zabraknąć Ci sił, zawsze istnieje możliwość powrotu kolejką SKM, z dowolnego przystanku na trasie Wielkiego Przejazdu Rowerowego. Za przewóz roweru nic nie zapłacisz!

Podejrzewamy jednak, że perspektywa udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu na al. Niepodległości w Sopocie - widowiskowym mijaniu się w ruchu - z jadącym od strony Gdańska, głównym, kilkutysięcznym peletonem – z pewnością doda sił każdemu z nas :-)

 


wróć